FÖŞ seminer: Kurlar nasıl belirlenir, 2022 yılında kurlar nereye gider?

Seminerin konusu ve amacı

 

  • Türkiye vatandaş ve şirketlerin birikimlerinde en yoğun döviz kullandığı ülkelerden biri. Bu gerçek 5 yıldan önce değişmez.

 

  • NİYE: TUIK verilerine ve TCMB para politikasına duyulan güvensizlik; ölçülemeyen politik belirsizlik, yüksek ve oynak enflasyon.
  • Vatandaş ve şirket döviz birikimlerini 4 şekilde değerlendiriyor: Yastık altı/şirket kasası, FOREKS işlemleri, döviz mevduat, yurtdışında hesap açmak.
  • Bu denli yoğun döviz kullanan bir ekonomide “döviz yatırımlarının” çok daha geniş bir yelpazede imkanlar sunduğunu anlatmak istedim.
  • Dövize yatırım yapmak isteyenler için sıkça kullanılan enstrümanları tanıyacağız.
  • Bu enstrümanlardan fayda sağlamak için döviz kurlarının nasıl belirlendiğine dair yüzeysel de olsa bilgimiz olması olası zararları azaltır.
  • Kur öngörü yöntemleri yanında, bunların kullanılacağı yatırım stratejileri ve konjünktürü de anlamanızı istedim.
  • 2022 yılında nasıl bir dünyada yaşayacağız? Hangi dövizler, NİÇİN değer kazanacak konusunda tahminlerimi de sundum.
  • Semineri izleyenlerin döviz kurlarının seyri ve döviz yatırımlarının nimet/külfet dengesi hakkında pratik beceri edinmesi en önemli amaç.

 

 SEMİNER NOTLARININ İLŞTİRİLMİŞ OLAN WORD DOSYASINDA BULABİLİRSİNİZ0907FÖŞ seminer-foreks

Değerli Okurlar

 

20  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitenin Basın sayfasında görüleceği gibi görüşlerimiz Türkiye ve  dünya basını tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır. YouTube vasıtası ile ekonomi-finans panelleri düzenler ve katılarak donanımımızı STK ve firmalarla paylaşırız.  Haftada 2 kez yayınladığımız raporlarda dünya ekonomisi, Türkiye’de siyasi gelişmeler, ekonomi ve finans dinamikleri ve mevzuat değişiklikleri hakkında analiz ve tahmin sunuyoruz.  Yöneticilere 15 dakikada bilmeleri gereken gündemi sabah 09:00’dan önce elektronik ortamda sunuyoruz.  Abonelik ücretlerimiz maliyetlerinizi düşünerek kolaylıkla ödeyebileceğiniz düzeydedir.

 

20 yıllık  tecrübemizden yararlanmanızı dileriz.  Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:

[email protected]