Seminer: İklim Değişikliği—II: Resident Evil (İçimizdeki Şeytan)

Niçin iklim değişikliği konuşuyoruz?

 

  • Şu anda medyada moda olduğu için değil!
  • Bu yıl yüreğimizi yakan 3 büyük felaketin kökünde yattığı için: Müsilaj, dev kuraklık ve orman yangınları.
  • Bu acılara şimdi de enerji şoku eklendi. Evet, ona da sebep küresel ısınma.
  • Covid-19 salgının temel nedenlerinden biri de iklim değişikliği ve çevre tahribatı.
  • TBMM Paris Antlaşmasını onayladı. Bir sonuç çıkar mı?
  • Küresel ısınma artık geri çevrilemez, o İçimizdeki Şeytan. Biz ve bizden sonraki nesil onun gittikçe belirginleşen etkileri ile yaşamayı öğrenecek.
  • Ağustos’ta yayınlanan BM Hükümetler Arası İklim Değişikliği Paneli dünya çapında yeni tartışma ve arayışlar başlattı.  Ayrıca, bilimin bu konuda son bulgularıyla da yolumuzu aydınlattı, gönlümüzü kararttı.   (Raporun linki burada:  IPCC Climate Change Report)
  • SİZ, değerli izleyici iklim değişikliğinin her sene cebinizi biraz da boşalttığını görüp, “keşke daha erken tedbir alınsaydı” diye hayıflanacaksınız.
  • İklim değişikliği artık bireysel yaşam, iş dünyası ve ekonomiyi şekillendiren en önemli değişkenlerden biri, belki en önemlisi olacak. Hazır mıyız?

Maçı basit bir ısınma hareketiyle açalım. Aşağıda, BM Uluslararası İklim Paneli’nin (BMUİP)  bu yıl ortasında yayınlanan  küresel ısınma tahminlerini görüyoruz. Seminer boyunca bu grafiğe dayanarak ekonomik maliyeti ve çözüm önerilerini inceleyeceğiz.

 

Özel raporlarımıza abone olmak ister misiniz?

 

21  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitenin Basın sayfasında görüleceği gibi görüşlerimiz Türkiye ve  dünya basını tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır. Sunum ve Konferans sayfalarında göreceğiniz gibi  YouTube/Zoom vasıtası ile ekonomi-finans panelleri düzenler ve katılarak donanımımızı  üniversiteler, STK ve firmalarla paylaşırız.  Haftada 2 kez yayınladığımız raporlarda dünya ekonomisi, Türkiye’de siyasi gelişmeler, ekonomi ve finans dinamikleri ve mevzuat değişiklikleri hakkında analiz ve tahmin sunuyoruz.  Yöneticilere 15 dakikada bilmeleri gereken gündemi sabah 09:00’dan önce elektronik ortamda sunuyoruz.  Abonelik ücretlerimiz maliyetlerinizi düşünerek kolaylıkla ödeyebileceğiniz düzeydedir.

Raporlarımız yatırım önerisi içermez. Küçük ve orta ölçekli kuruluşların analiz ihtiyacını karşılamak amacıyla yayınlanır. Ücrete tabidir.

21 yıllık  tecrübemizden yararlanmanızı dileriz.  Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:

[email protected]

 

0806iklim degisikligi

Değerli Okurlar

 

20  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitenin Basın sayfasında görüleceği gibi görüşlerimiz Türkiye ve  dünya basını tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır. YouTube vasıtası ile ekonomi-finans panelleri düzenler ve katılarak donanımımızı STK ve firmalarla paylaşırız.  Haftada 2 kez yayınladığımız raporlarda dünya ekonomisi, Türkiye’de siyasi gelişmeler, ekonomi ve finans dinamikleri ve mevzuat değişiklikleri hakkında analiz ve tahmin sunuyoruz.  Yöneticilere 15 dakikada bilmeleri gereken gündemi sabah 09:00’dan önce elektronik ortamda sunuyoruz.  Abonelik ücretlerimiz maliyetlerinizi düşünerek kolaylıkla ödeyebileceğiniz düzeydedir.

 

20 yıllık  tecrübemizden yararlanmanızı dileriz.  Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:

[email protected]