2022’de dünya ekonomisi:  Radikal evrim, riskler ve güzel haberler

Önce kısa bir seminer yol haritası sunayım:

 

  • Dünya pandemi sonrası döneme geçiş hazırlığında. Yeni Çağ’da Yeni paradigma ve Yeni Normal’i anlamakla başlıyor seminer.
  • Kim korkar hain Stagflasyondan?: 2022-2023 döneminde global ekonomiyi bekleyen en sinsi tehlike stagflasyon. Önce tanımını anlayalım, sonra dünya ekonomisine vuracağı darbeyi ölçümleyelim. Araya Türkiye’yle ilgili de bir iki laf sıkıştıralım araya…
  • Çin ne kadar yavaşlayacak? Çin yalnız Evergrande kriziyle gündemimize geldi, fakat asıl konu dev Asya ekonomisinin içsel dinamikler gereği yavaşlaması. Olasılık çok yüksek değil, ama Çin’den kaynaklanan bir global mali kriz tartışılmalı.
  • Gelişen Ülkeleri bekleyen borç tuzağı
  • Covid-19’u yendik mi?
  • Enerji krizi ve iklim değişikliği: Yeni Paradigma ve Normal’in istenmeyen aktörleri. Enerji fiytlarında artış sürer mi? İklim değişikliği ile mücadelenin maliyet ve getirisi ne olacak?
  • Jeo-politik tehlikelere aldıran yok mu? ABD-Çin-Rusya arasında Büyük Güçler Rekabeti’nin ekonomi ve piyasalara yansıması
  • Türkiye’yi bekleyen riskler ve fırsatlar
  • Vakit Kalırsa: 2022 yılında piyasalar

1026dunya ekonomisi

 

Özel raporlarımıza abone olmak ister misiniz?

 

21  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitenin Basın sayfasında görüleceği gibi görüşlerimiz Türkiye ve  dünya basını tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır. Sunum ve Konferans sayfalarında göreceğiniz gibi  YouTube/Zoom vasıtası ile ekonomi-finans panelleri düzenler ve katılarak donanımımızı  üniversiteler, STK ve firmalarla paylaşırız.  Haftada 2 kez yayınladığımız raporlarda dünya ekonomisi, Türkiye’de siyasi gelişmeler, ekonomi ve finans dinamikleri ve mevzuat değişiklikleri hakkında analiz ve tahmin sunuyoruz.  Yöneticilere 15 dakikada bilmeleri gereken gündemi sabah 09:00’dan önce elektronik ortamda sunuyoruz.  Abonelik ücretlerimiz maliyetlerinizi düşünerek kolaylıkla ödeyebileceğiniz düzeydedir.

Raporlarımız yatırım önerisi içermez. Küçük ve orta ölçekli kuruluşların analiz ihtiyacını karşılamak amacıyla yayınlanır. Ücrete tabidir.

21 yıllık  tecrübemizden yararlanmanızı dileriz.  Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:

[email protected]

Değerli Okurlar

 

20  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitenin Basın sayfasında görüleceği gibi görüşlerimiz Türkiye ve  dünya basını tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır. YouTube vasıtası ile ekonomi-finans panelleri düzenler ve katılarak donanımımızı STK ve firmalarla paylaşırız.  Haftada 2 kez yayınladığımız raporlarda dünya ekonomisi, Türkiye’de siyasi gelişmeler, ekonomi ve finans dinamikleri ve mevzuat değişiklikleri hakkında analiz ve tahmin sunuyoruz.  Yöneticilere 15 dakikada bilmeleri gereken gündemi sabah 09:00’dan önce elektronik ortamda sunuyoruz.  Abonelik ücretlerimiz maliyetlerinizi düşünerek kolaylıkla ödeyebileceğiniz düzeydedir.

 

20 yıllık  tecrübemizden yararlanmanızı dileriz.  Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:

[email protected]