Russia Using Israel-Hamas War To Push Anti-West Narrative, Analysts Say

Atilla Yeşilada, an Istanbul-based analyst, said that while it might be easier for Erdoğan to deal with Russia and China, he did not expect the Turkish president to drift too far away from the US and the West.

Yeşilada said that Erdoğan understands that Turkey must improve its relations with the West to boost trade and help his country’s economy, which has been struggling for years with massive inflation and the devaluation of the currency.

“He needs to sustain some kind of growth and economic development and that just doesn’t happen with Russia or China,” Yeşilada said.

He added that both Russia and the US would want support from Turkey but it would play a balancing act.

“There is not enough pressure from either Russia or the United States for Turkey to pick sides. That’s the story for 2024,” he said.

 

 

To read the entire article click here

Değerli Okurlar

 

20  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitenin Basın sayfasında görüleceği gibi görüşlerimiz Türkiye ve  dünya basını tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır. YouTube vasıtası ile ekonomi-finans panelleri düzenler ve katılarak donanımımızı STK ve firmalarla paylaşırız.  Haftada 2 kez yayınladığımız raporlarda dünya ekonomisi, Türkiye’de siyasi gelişmeler, ekonomi ve finans dinamikleri ve mevzuat değişiklikleri hakkında analiz ve tahmin sunuyoruz.  Yöneticilere 15 dakikada bilmeleri gereken gündemi sabah 09:00’dan önce elektronik ortamda sunuyoruz.  Abonelik ücretlerimiz maliyetlerinizi düşünerek kolaylıkla ödeyebileceğiniz düzeydedir.

 

20 yıllık  tecrübemizden yararlanmanızı dileriz.  Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:

[email protected]