Enflasyonla mücadelede söylem ve eylemler? / Ekonomist Atilla Yeşilada & Fatih Altaylı

 

00:00 Giriş

01:45 Hafize Gaye Erkan nasıl bir Merkez Bankası Başkanı’ydı?

07:26 Merkez Bankası enflasyonla tek başına mücadele edebilir mi?

13:28 Ekonomide çözüm ne olabilir?

21:29 Başka ülkelerde de “hissedilen enflasyon” diye bir şey var mı?

28:40 Merkez Bankası kuru istediği yerde tutabilir mi?

34:02 Seçimden sonra ekonomi politikaları değişir mi?

52:28 Bundan sonra ekonomi yönetiminde değişiklik olur mu?

53:50 Dibe vurarak zıplamak?

54:35 Kapanış

 

Atilla Yeşilada’nın son videosu burada

 

 

 

 

Değerli Okurlar

 

20  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitenin Basın sayfasında görüleceği gibi görüşlerimiz Türkiye ve  dünya basını tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır. YouTube vasıtası ile ekonomi-finans panelleri düzenler ve katılarak donanımımızı STK ve firmalarla paylaşırız.  Haftada 2 kez yayınladığımız raporlarda dünya ekonomisi, Türkiye’de siyasi gelişmeler, ekonomi ve finans dinamikleri ve mevzuat değişiklikleri hakkında analiz ve tahmin sunuyoruz.  Yöneticilere 15 dakikada bilmeleri gereken gündemi sabah 09:00’dan önce elektronik ortamda sunuyoruz.  Abonelik ücretlerimiz maliyetlerinizi düşünerek kolaylıkla ödeyebileceğiniz düzeydedir.

 

20 yıllık  tecrübemizden yararlanmanızı dileriz.  Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:

[email protected]