Asra Yazıcı-Atilla Yeşilada Marmara Sinerji Klübü söyleşisi

Marmara Sinerji Liderlik Zirvesi’nde Asra’yla Covid-19’un verdiği ekonomik zarar ve salgın sonrası ortaya çıkacak dünyanın şeklini konuştuk. Covid-19 en az bir sene daha bizimle olacak. Salgınla başa çıktığımızda ise yara izleri göreceğiz. Dünya belki 10 sene kadar eski gücüne dönemeyecek.

Dünyayı değiştiren tek unsur Covid-19 değil. Zaten Sanayi 4.0, robotlar, Yapay Zeka özellikle istihdam pazarını hızla değiştiriyor. Türkiye bu değişimin çok gerisinde. Demokrasi ve serbest piyasa ekonomisini tüm kurumları ve kuralları ile tesis edemezsek, biz tüm geleceğimizi kaybederiz.

Değerli Okurlar

 

20  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitenin Basın sayfasında görüleceği gibi görüşlerimiz Türkiye ve  dünya basını tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır. YouTube vasıtası ile ekonomi-finans panelleri düzenler ve katılarak donanımımızı STK ve firmalarla paylaşırız.  Haftada 2 kez yayınladığımız raporlarda dünya ekonomisi, Türkiye’de siyasi gelişmeler, ekonomi ve finans dinamikleri ve mevzuat değişiklikleri hakkında analiz ve tahmin sunuyoruz.  Yöneticilere 15 dakikada bilmeleri gereken gündemi sabah 09:00’dan önce elektronik ortamda sunuyoruz.  Abonelik ücretlerimiz maliyetlerinizi düşünerek kolaylıkla ödeyebileceğiniz düzeydedir.

 

20 yıllık  tecrübemizden yararlanmanızı dileriz.  Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:

[email protected]