ANALİZ: Yazdan kalan dört hikaye

Değerli Okurlarım,

 

21  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

 

 

Eylül başında yazdığımız GADT raporunu  analiz kalitemiz takdir etmeniz için pdf. formatında paylaşıyorum.

 

Raporun girişi şöyle:  Ağustos ayında da dünya ve Türkiye gündemi fokur fokur kaynadı. Gelişmeleri iki fasla ayırdık. İlki, tatil öncesi GADT Raporları’nda size aktardığımız ve sonuçları hakkında öngörülerde bulunduğumuz süreçler. Bunları bir sonraki bölümde kısaca özetleyeceğiz.

 

Yazdan sonbahara devredilen ve yeni sayabileceğimiz dört önemli gelişmeyi kompozisyon tarzında size sunduk. Global düzlemde Fed’in Jackson Hole’da başlattığı “şahin taarruzu” ve ABD-İran arasında yeni bir nükleer faaliyetlerin denetlenmesi anlaşması ilk önceliklerimiz. Türkiye özelinde ise ABD’den gelen yaptırım tehditlerinin ne denli gerçekçi olduğu ve ekonomiye olası etkilerini mercek altına aldık. GADT’ın son hikayesi olan ne yöne gittiği belli olmayan kredi politikası bizi çok zorladı, çünkü tezatlarla dolu. Fakat, uzun bir düşünce döneminden sonra, Ağustos ayı boyunca bankacılık kurallarında yapılan bir dizi değişikliğin sonbahar-kış aylarında kredi kıtlığı ve ekonomide ani duruşa yol açacağı görüşüne vardık.

 

GADT Raporu 31 Ağustos 2022

Eğer  raporun size faydalı olacağını düşünüyorsanız: Haftada 2 kez yayınladığımız raporlarda dünya ekonomisi, Türkiye’de siyasi gelişmeler, ekonomi ve finans dinamikleri ve mevzuat değişiklikleri hakkında analiz ve tahmin sunuyoruz.  Yöneticilere 15 dakikada bilmeleri gereken gündemi sabah 09:00’dan önce elektronik ortamda sunuyoruz.  Abonelik ücretlerimiz maliyetlerinizi düşünerek kolaylıkla ödeyebileceğiniz düzeydedir.

Raporlarımız yatırım önerisi içermez. Küçük ve orta ölçekli kuruluşların analiz ihtiyacını karşılamak amacıyla yayınlanır. Ücrete tabidir.

21 yıllık  tecrübemizden yararlanmanızı dileriz.  Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:

[email protected]

Değerli Okurlar

 

20  yıldır GlobalSource Turkey markası ile yabancı yatırımcılara, İstanbulAnalytics markası ile de Türk kurumlarına araştırma desteği ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle  ekonomist kadrosu bulunduramayan ve bütçesi düşük orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmeyi hedef bildik.

Sitenin Basın sayfasında görüleceği gibi görüşlerimiz Türkiye ve  dünya basını tarafından takip edilir ve Türkiye ile ilgili seçkin makalelerde referans olarak yer alır. YouTube vasıtası ile ekonomi-finans panelleri düzenler ve katılarak donanımımızı STK ve firmalarla paylaşırız.  Haftada 2 kez yayınladığımız raporlarda dünya ekonomisi, Türkiye’de siyasi gelişmeler, ekonomi ve finans dinamikleri ve mevzuat değişiklikleri hakkında analiz ve tahmin sunuyoruz.  Yöneticilere 15 dakikada bilmeleri gereken gündemi sabah 09:00’dan önce elektronik ortamda sunuyoruz.  Abonelik ücretlerimiz maliyetlerinizi düşünerek kolaylıkla ödeyebileceğiniz düzeydedir.

 

20 yıllık  tecrübemizden yararlanmanızı dileriz.  Özel rapor örneklerimizi okumak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize e-mail atın:

[email protected]